Новини

 
НАЙСВІЖІШІ НОВИНИ ТУТ
 

    Вітання працівників лісового господарства

    День працівників лісу, це – професійне свято не тільки фахівців лісового господарства, але і всіх тих, хто з любов’ю і повагою ставиться до навколишнього середовища. Це свято всіх людей, хто з чистими думками приходить до лісу і допомагає йому. Людей працьовитих, мудрих, справжніх фахівців, які працюють самовіддано, знаючи істинну ціну значення лісу й істинну ціну своєї праці.



    Протягом багатьох десятків років в Моївській школі працює шкільне лісництво. Координує їх роботу рада Могилів-Подільського лісгоспу, до складу якої входять: директор Могилів-Подільського лісгоспу - Іщук Віктор Миколайович, головний лісничий ДП “Могилів-Подільський лісгосп” - Хомич Олександр Іванович, лісничий Моївського лісництва – Стрілецький С.В., дирекція школи.
    Коли учні приходять в лісництво, їх радо зустрічає керівник Стрілецький С.В., який знайомить юних лісівників з основами лісівництва, лісовою типологією і напрямками професійної діяльності лісівника. Школярі є незамінними помічниками дорослих лісівників. Вони з цікавістю й завзяттям допомагають, навчаються лісогосподарської справи і в майбутньому обирають лісівничі професії.
    - Чим вас зацікавило вивчення лісової справи?
    Очеретнюк Вікторія, учениця 10 класу, є лісничим шкільного лісництва.
    - Ще з дитинства я любила спостерігати за чарівністю природи. Ліс ніби заворожує мене до себе. Завдяки гуртку шкільного лісництва, я маю змогу , спілкуючись з працівниками лісового господарства, здобувати багато теоретичних і практичних знань про лісову справу. Лісники з радістю передають досвід молодому поколінню. Всі члени шкільного лісництва уважно слухають їхні розповіді. Найбільш цікавими для нас є практичні заняття, де ми можемо спостерігати, як правильно вирощувати та доглядати за окремими породами дерев. Ми з радістю допомагаємо нашим наставникам у їхній нелегкій праці.
    Також гарною традицією є щорічне вітання лісівників з їх професійним святом. Ми з радістю приходимо в колектив, де присутні всі, хто працює і працював в лісі, вітальними словами, піснями вшановуємо їхню працю.
    Потерлевич Вікторія, учениця 9 класу – помічник лісничого шкільного лісництва.
    - Досліджуючи навколишній світ, ми пізнаємо багато нового, цікавого, незвіданого. На заняттях гуртка шкільного лісництва велика увага приділяється науково-дослідним роботам. Ми досліджуємо багато цікавого про способи розмноження різних порід дерев, догляд за ними, пишемо дослідницькі роботи, які потім презентуємо на зльотах шкільних лісництв, в МАН, де неодноразово займаємо призові місця. Люблю практичні заняття в лісі, де ми маємо змогу допомогти працівникам лісництва збирати насіння, садити сажанці дерев, розвішувати шпаківні.
    Діхтяр Сергій, учень 10 класу – лісник шкільного лісництва.
    - Я маю, як і багато хлопців та дівчат, захоплення. Воно незвичайне для сучасного тінейджера, я учасник шкільного лісництва. Одного разу у школі я побачив оголошення про набір дітей у шкільне лісництво. “Яке лісництво?” – здивувався я. Цікавість взяла гору і привела мене до класу біології. Виявилося, що після уроків хлопці та дівчата опановують тут лісову науку.
    Вони багато нового дізнаються про дерева і трави рідного краю, про птахів і комах, тваринний світ лісів. Тут слухають записані на магнітофон пташині голоси. А під час практичних занять юні лісівники виїжджають у Моївське лісництво, де вже на практиці пізнають особливості цікавої професії лісника. У гуртку я навчився розрізняти птахів по голосах. Дізнався, назви багатьох трав, дерев, вмію їх розрізняти. Я допомагав дорослим заготовляти корми для мешканців лісу.
    Я вважаю, що бути учасником шкільного лісництва дуже корисно для хлопців та дівчат. Це допомагає їм краще пізнати рідну природу, а отже,
    бути її захисником.
    Під час навчання діти дізнаються про ліси рідного краю та їх значення, збагачуються знаннями, пишуть реферати, науково-дослідницькі роботи. Найактивнішими учнями Моївського шкільного лісництва є такі учні: Очеретнюк В., Потерлевич В., Діхтяр С., Віт Р., Яковець А., Романюк О. Плідна робота учнівського лісництва і їх керівників неодноразово відзначалася дипломами та грамотами.

     Продовження тексту новини



    02.11.2020 | Aдмін

    Вернутись назад